Staabi- ja sidepataljonis toimus 21.11.18 lahtiste uste päev
Staabi- ja sidepataljoni lahtiste uste päev koolidele korraldati 1000 õpilasele. Kuna soovijaid oli rohkem, siis esmajärjekorras võimaldati osaleda nendel koolidel, kus õpivad mõne küberväejuhatuse või staabi- ja sidepataljoni teenistuja lapsed.
Kose Gümnaasiumist osalesid 1.a ja 1.b klass
Lahtiste uste päeva kava:
1. Kasarmu tutvustus
2. Sõdurivarustuse tutvustus
3. Relvastuse näitus
4. Transpordivahendite tutvustus
5. Laskmine (õhkrelv/airsoft)
6. Sidevahendite tutvustus
7. Toitlustus
8. Nägude maskeerimine
9. Meditsiini telk
10. Öövaatlusseadme kasutamine
11. Sõduri majutus välitingimustes
Lastele tagasisidest tuli välja, et neile meeldis enim relvanäitus, telefoninäitus ja sõjamasinad.
Üks lastest kirjutas: “Mulle meeldis relvanäitus, sest seal näidati mu lemmikrelva AK 47. Ägedad olid ka sõjaväetelgid. Meestel olid vanaaegsed telefonid, millega sai helistada. Minu isa sõjaväerelv oli AKS 47 number 4120872.”

Suur tänu lapsevanem Aivar Aasale, kes meile info edastas ning seeläbi saime võimaluse nii sisutihedal ja  aktiivsel õppekaigul osaleda.