Kose Gümnaasiumi õpilased on edukalt osalenud järgnevatel robootika võistlustel:

8.aprillil 2017 toimus Kiili Gümnaasiumis robootika võistlused Kiili Robot 2017. Korraldatava ürituse eesmärgiks on anda robootikaga tegelevatele õpilastele võimaluse saada võistluskogemust ja näidata, kui põnev võistlemine on.  Kiili Robotil viidi läbi 3 erinevat robootikavõistlust: klassikaline joonejälgimine, lego sumo ja platsikoristus.

Osalesid:

1. Ott Kristofer Fuks
  2. Rasmus Tikerpe
  3. Rasmus Talv
  4. Sebastian Saks
  5. Ossi Nieminen
  6. Richard Lambur
  7. Kevin Jõgeda

Juhendasid õpetaja Kaido Põrk ja Kirli Saks

Teine konkurss, kus meie kooli õpilased edukalt osaleisd oli Tallinnas 1.-2.aprillil 2017 – FIRST LEGO League Jr. näitus-võistlus. Kokku toimus 5 näitust (3 Tallinnas ja 2 Tartus)

Sel aastal oli erakordselt suur osalejate arv (231 meeskonda, Kose Gümnaasiumist 3). FIRST LEGO League Jr. on Ameerikas 2004. a käivitatud rahvusvaheline “käed-külge”  teaduse- ja tehnoloogia populariseerimise programm lastele, mille eesmärk on luua mittevõistlev õpikeskkond lastest moodustatud  meeskondadele. Selline keskkond aitab lastel koos õppida, näidata ja jagada oma teadmisi, mida nad saavad FIRST LEGO League Jr. hooaja väljakutset uurides. Antud programmi raames on õpilased kogenud mitmekülgset meeskonnatööd ning nad on saanud esimesed kogemused teadustöö uurimisest. FIRST LEGO League programmi raames on igal aastal uus uurimisteema. 2016/17 hooajal oli teemaks “Loomade Hullus” ehk kõik meie karvased ja sulelised sõbrad”. Iga meeskond valis ühe kindla looma, keda uurida ning püstitas ka probleemi, mis tuli ära lahendada nii paberil kui ka lego klotsidest ehitades.

Osalesid:

2. Tristan Saks
  3. Christofer Toom
  4. Sebastian Saks

Meeskondade juhendaja Kirli Saks.

Õnnitlused kooli poolt nii tublidele õpilastele kui ka õpetajatele!