News

Kose Gümnaasium Õpilaste Teadusfestivalil 11. April Carolina Ferents


Kose Gümnaasium on esindatud 11.-12. aprillil 2023 Õpilaste Teadusfestivalil Tartus Eesti Rahva Muuseumis.

Meie kooli 3.b klassi õpilase Helerin Kruusemendi uurimisprojekt “Röövikust liblikaks ehk kuidas metsast jõulupuud tuues toodi koju ka tükike teadust” osutus Eesti Teadusagentuuri algkooli uurimistööde konkursil üheks 16-st väljavalituks, et Teadusfestivalil kohapeal oma projekti tutvustada.

Helerini uurimistöö räägib sellest, kuidas jõulupuud tooma minnes leiti kevadkaruslase röövikuid ning kuidas soojas toas purgis jätkus liblika areng - nukkumine ja koorumine. Helerinile meeldib väga loodus ning Google Lens’i abil erinevate elusolendite liike määrata.

https://www.miks.ee/teadusfestival

https://miks.ee/algkoolid

Kose Gümnaasium on esindatud 11.-12. aprillil 2023 Õpilaste Teadusfestivalil Tartus Eesti Rahva Muuseumis.

Meie kooli 3.b klassi õpilase Helerin Kruusemendi uurimisprojekt “Röövikust liblikaks ehk kuidas metsast jõulupuud tuues toodi koju ka tükike teadust” osutus Eesti Teadusagentuuri algkooli uurimistööde konkursil üheks 16-st väljavalituks, et Teadusfestivalil kohapeal oma projekti tutvustada.

Helerini uurimistöö räägib sellest, kuidas jõulupuud tooma minnes leiti kevadkaruslase röövikuid ning kuidas soojas toas purgis jätkus liblika areng - nukkumine ja koorumine. Helerinile meeldib väga loodus ning Google Lens’i abil erinevate elusolendite liike määrata.