Oluline

Üldhariduskoolides kehtiv lihtsustatud karantiini kord 24. jaanuar Kose Gümnaasium

Lähikontakt lasteaias, -hoius, üldhariduskoolides ja kutseõppeasutustes

Kui lähikontakt COVID-19 viiruse kandjaga toimus lasteaias või -hoius, üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses, võivad sümptomiteta lapsed ja noored jätkata tavapärast elu. Sümptomite tekkimisel tuleb jääda koju karantiini kuni tervenemiseni.

Kui täielikult vaktsineerimata õppija lähikontakt toimub väljaspool üldharidus- või kutsekooli, peab ta vanusest sõltumata jääma karantiini tavapärases korras (7 päeva).

Kui õpilane on COVID-19 haiguse läbipõdenud viimase 180 päeva jooksul või selle vastu vaktsineeritud, siis ta ei pea karantiini jääma. Küll aga peavad nad jälgima hoolikalt oma tervist, kandma rahvarohketes kohtades maski, vältima mittevajalikke kontakte ning mitte külastama riskirühma kuuluvaid lähedasi.

Lisainfo Terviseameti kodulehel: https://www.terviseamet.ee/et/koroonaviirus/lihtsustatud-karantiin-ja-testimine-koolides

VAIMNE TERVIS JA NÕUANDETELEFON:
- Avatud on Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Koolipsühholoogide Ühingu tasuta koolipsühholoogide nõuandeliin. Nõuandeliini eesmärk on pakkuda hõlpsalt kättesaadavat võimalust rääkida kvalifitseeritud koolipsühholoogiga mugavalt, anonüümselt ja tasuta. Nõuandeliini eestikeelne number 1226 vastab esmaspäevast reedeni kl 16–20 ning venekeelne number 1227 teisipäeviti kl 16–20.
- Kose Gümnaasiumi tugikeskuse SOS telefon 51 991 005

Lähikontakt lasteaias, -hoius, üldhariduskoolides ja kutseõppeasutustes

VAIMNE TERVIS JA NÕUANDETELEFON:
- Kose Gümnaasiumi tugikeskuse SOS telefon 51 991 005