Mihklipäev on Eesti rahvakalendris olnud üks tähtsamaid päevi – lõppes ju karjatamishooaeg ja karjased said kooli minna. Peeti pidu ja korraldati mihklilaatasid, peamine oli saada lõpuks kokku, teha nalja, maitsta laadajooke ja -sööke ning veidi lõõgastuda. Nii on ka Harmi mõisa pargis juba aastaid traditsioonilist Mihklilaata korraldatud. Kuid seekordne Mihklilaat oli ka veidi eriline, sest samal päeval tähistati ka Harmi kooli 175. aastapäeva ning pärastlõunal olid koolimajja oodatud just vilistlased. Päev algas erakordselt päikeseliselt. Kell 10 algas ametlik rongkäik Äksist ning selle muutis eriti eriliseks 15-pealine Saku Puhkpilliorkester, kes katkematult terve teekonna meeleolukat muusikat mängis. Pikaajalised rongkäigust osavõtjad meenutasid, et nii pidulikku osavõttu nad ei mäletagi, sest lisaks puhkpillidele olid ka osavõtjad end Eesti 100 teemal rahvuslike riiete ja sini-must-valgete õhupallidega ehtinud ja kolonni lõppu ehtisid kaitseväe- ja vanatehnika masinad.

Koos jõuti laadaplatsile, kus juba üle 20 müügilaudkonna innukalt ostjaid ootas. Osta sai alates suupistetest, käsitöösallide, – sokkide, -vaipade, loterii, tuulekellade ja eheteni. Laada taustaks esines ka Harmi õpipaigast juba välja kasvanud õpilasbänd „Maasikamoos” ning lapsed leidsid tegevust nii Loodusmaa õppeklassides kui ka staadionil hobuse seljas sõites. Pärastlõunal, kui laadarahvas end kokku pakkima hakkas, kogunesid juba vilistlased, et koos koolis muutunut uudistada ja vanade sõpradega kohtuda. Kohal olid nii endised direktorid, õpetajad kui ka praegused koolitöötajad. Päev veeres kiiresti õhtusse endiste õpetajate huvitavates tundides (nt Enda Pill, Anu Grents, Tiina Steinberg, Aime Kaarlep) ning kunstitööde oksjoni ja tordisöömisega, seejärel tõmbas peohoo käima ansambel Rivaal. Laada ja peo korraldamisega tegeles uhiuus MTÜ Harmi Haridusselts ning õla pani alla nii Kose vald, Kose gümnaasium, Zoege van Manteuffeli Sihtasutus ja MTÜ Loodusmaa. Kel on huvi Harmi mõisa tegemistes edaspidi kaasa lüüa või end kursis hoida, siis kõige operatiivsemat infot saab Facebook´is Harmi Kooli Heaks ja Harmi õpipaik lehekülgede kaudu.