Vanematega koos on tore reisida. Aga kui oled juba piisavalt suur, et maailma koos sõpradega avastada ja öö kodust ära olla, on elu eriti lahe. Kose Gümnaasiumi muusikaringi 3. ja 4. klassi lapsed alustasid oma kahepäevast bussireisi Riiga neljapäeva, 27. aprilli, varahommikul. Elevus ja ootusärevus oli suur, sest enamusele oli see esimene pikem reis ilma vanemateta.

Riiga jõudes külastati esmalt Laima šokolaadimuuseumi. Tervituseks pakuti sooja šokolaadi otse viiekordsest šokolaadipurskkaevust. Lastele selgitati, millest ja kuidas šokolaadi valmistatakse. Igaüks sai kujundada endale väikese šokolaadi ümbrise oma soovitud pühendusega, teha erineva tausta ja kujundusega pilte ning videoklippe. Ekskursioon lõppes käsitöö šokolaadikommide valmistamisega. Tooraineks olid valge-, piima- ja tumešokolaad ja palju erinevaid lisandeid täidiseks ja kaunistamiseks. Valminud kommid anti valmistajale kinkekarbis kaasa.

Edasi jätkus reis Eesti Vabariigi Suursaatkonnas väikese kontserdiga, mida tulid kuulama suursaadik ja konsul ning kõik saatkonna töötajad, mõni isegi koos terve perega. Publik elas kevadiselt rõõmsale kontserdile hoogsalt kaasa. Lahkumisel kinnitati, et Kose laululapsed on neile alati külla oodatud.

Esimese päeva lõpetas jalutuskäik Riia vanalinnas. Lapsed kuulsid huvitavaid legende ja lugusid Riia linna saamisest ning selle ajaloost. Väike ringkäik lõppes ühise saldējums’i (e.k. jäätis ) söömisega Riia ooperiteatri ees pargis tulpide ja hiirekõrvul puude keskel.

Teise päeva hommik algas pea tunnise kontserdiga Läti Eesti Seltsi majas. Publikuks olid ühe Riia kooli 3. klassi õpilased koos õpetajatega ja seltsi liikmed. Kontserdil kõlasid eestikeelsed laulud ja lätikeelsed luuletused. Lõbus kevadine kontsert lõppes Eesti ja Läti laste ühiste tantsumängudega. Peale väikest kehakinnitust algaski tagasisõit koju. Tagasiteel tehti veel väike peatus Alfa kaubanduskeskuses, et endale ja kodustele reisilt midagi mälestuseks kaasa osta.

Tore reis lõppes laste sooviga, et õpetaja Heli Sepal jätkuks ikka jõudu ja jaksu ka edaspidi selliseid lahedaid ettevõtmisi oma muusikaringi lastega korraldada.

Lapsed olid kõik väga tublid, aitäh vanematele ja kõigile toredatele reisikaaslastele!

Lapsevanem, Jaana Treve-Leonov