21. novembril toimus  Lahe Koolipäev 2019 noortekonverents Alexela kontserdimajas, millest said osa võtta Kose Gümnaasiumi õpilasesinduse liikmed. Selle aasta teemaks oli “Milline on jätkusuutlik maailm?” Iga osaleja sai kaasa palju erinevaid meeneid ja rohkelt teadmisi. Esinejateks olid Pärt Uusberg, Mihkel Kangus, Lenna Kuurmaa, Aleksei Turovski, Kristo Elias, Sandra Raju, Rain Tunger, Kelly Sildaru ja paljud teised.

Päev oli jagatud kolme vaatusesse, millest esimene keskendus jätkusuutlikule loodusele, teine iseendast algavatele kogukondlikutele muutustele ja kolmas eeskujudele. Pauside aeg oli võimalik läbida jätkusuutlik rännak. mis sisaldas kontrollpunktide läbimist, milleks olid näiteks Pandipakend, Eesti Maaülikool, Archimedes, Tallinna Ülikool ja paljud muud teised. Igas punktid pidi täitma mingi ülesande, et koguda templeid, mille eest oli võimalik osaleda loosides. See motiveeris paljusi noori rohkem uurima ja tegutsema. Lisaks kõigele muule oli veel korraldatud igale õpilasele transport ja toitlustus. Kõige paremini jäi meelde Aleksei Turovski lause: “Jätkusuutlik on see, kes kasutab võimalikult vähe ressursse.” Kogu päev oli igati hariv ja andis paljudele noortele juurde tahtejõudu tegutseda selle nimel, et luua parem maailm.

Tekst: 9. klassi õpilane ja õpilasesinduse liige Eleriin Torjus

Fotod: Eleriiin Torjus ja Annika Lindjärv