Kose esimene Mudel-Euroopa Parlament toimub Kose valla 8.-11. klassi noortele juba 28. aprillil Kose Gümnaasiumis. MEP on suurepärane võimalus täiustada oma argumenteerimisoskuseid, tutvuda teiste aktiivsete noortega ja veeta üks tore reedene päev vesteldes aktuaalsetest teemadest.
Registreerimistähtaeg on 23.04 ning seda saab teha aadressil:https://goo.gl/forms/num9k8RP8qq3K1xq2

KOMISJONID:
Sisekomisjon: Milline peaks olema Euroopa Liidu 27 liikmesriigi positsioon lahkumiskõnelustes Suurbritanniaga? (esimees Indrek Ojamets)
Majanduskomisjon: Kuidas kohaneda kasvava automatiseerimisega? (esimees Aksel Heiskonen)
Sotsiaalkomisjon: Kuidas tõsta noorte aktiivsust valimistel? (esimees Dorothy Harriet Purre)

Mis on MEP?

Mudel Euroopa Parlament (MEP) on Euroopa Parlamendi simulatsioonimäng, mida korraldatakse kõigis praegustes ja tulevastes Euroopa Liidu liikmesriikides. Terves Euroopas on projekti saatnud suur populaarsus nii õpilaste kui õpetajate hulgas. Simulatsiooni eesmärkideks on teadvustada noortele, kuidas toimub töö Euroopa Parlamendis, tekitada noortes huvi olla aktiivsed ühiskonna liikmed, ning aidata kaasa kodanikuühiskonna arengule.

Mis MEPil toimub?

Euroopa Parlamendi simulatsioon põhineb Euroopa Parlamendi töökorral. Päevakorras on Euroopa Parlamendis ja meie riigis hetkel aktuaalsed küsimused ja probleemid. Töö toimub komisjonides. Enne tegeliku töö toimumist komisjonides viiakse läbi team-building tegevused, et komisjoni liikmed tutvuksid üksteisega. Iga komisjon võtab vastu resolutsiooni, mis päeva lõpus üldkogus ettekandmisele, põhjendamisele ning kaitsmisele tuleb. Toimub hääletamine resolutsiooni vastuvõtmise kohta.

Küsimuste korral võtke julgelt ühendust esimeestega Facebookis või meilil dpurre@gmail.com

Komisjoni esimehi juhendab ning Mudel-Euroopa Parlamendi sujuvat läbi viimist toetab õpetaja Kaia Laansoo.