4.-7.aprillini käis külas Ristiina sõpruskool Soomest, kellega ühised ettevõtmised, vastastikused külaskäigud ja pidev omavaheline suhtlus nii õpetajate kui õpilaste tasandil on kestnud juba 20 aastat.

Tavaks on saanud, et pikk nädalavahetus, mis Eestis veedetakse on tiheda graafikuga ja sündmusterohke. Seekord aitas toredale ühise aja veetmisele kaasa ka ilm, sest soe kevad on saabunud eriti vara.

Soome õpilased, keda oli seekord 29 ning 2 õpetajat saabusid neljapäeva hilisõhtul ning paigutati peredesse. Reede hommik veedeti koolimajas, tutvuti koolimajaga ning külastati ainetunde. Esines ka meie kooli noortekoor, kes tutvustas läheneva laulupeo repertuaari. Seejärel toimus ekskursioon kultuurikeskuses, kus näitasime algklasside maja ning noortekeskust. Pärast lõunasööki külastati Kose kirikut ning päeva teine pool viis Tartusse, kus toimus giidiga ekskursioon vanalinnas ning käidi ka populaarses Tagurpidi Majas. Reede õhtu lõppes koolimajas ühise õhtu veetmisega, kus meie kooli õpilased küpsetasid pannkooke ning seejärel toimus viktoriin Eesti ja Soome kohta.

Laupäeval külastasid Ristiina õpilased Lennusadamat, jalutasid vanalinnas ning õhtul käisid Rahvusooper Estoonias vaatamas balletti “Romeo ja Julia”.

Pühapäeva hommikul toimus koolimaja sööklas ühine hommikusöögi söömine ning siis oligi aeg taaskord hüvasti jätta ning jääda ootama uut kohtumist, mis viib meie kooli õpilased vastukülaskäigule Soome.