Alates 2018/19 õppeaastast kehtivad Kose Gümnaasiumis õpilaspiletitena võrdselt:

1. Eesti Õpilaspilet (puutevaba kiibiga)

Esmase Eesti Õpilaspileti ja pikenduspileti tellib ning tasub kool. Nendel, kellel on soov tellida ISIC õpilaspilet, võivad seda teha, aga tasuda tuleb ise.

Õppeaasta algul pildistab OÜ Pildikompanii õpilasi koolis. Kool pääseb ligi õpilaste digifotodele ja tellib ise kõikidele Eesti Õpilaspiletid. Lapsevanem ei pea selleks midagi tegema.

Eesti õpilaspilet tõendab õpilasstaatust Eesti-siseselt. Eesti õpilaspiletile ei lisandu ISIC õpilaspileti soodustused. Kaart kehtib elektrooniliselt 3 õppeaastat ning visuaalselt ühe õppeaasta. See tähendab seda,  et kaardile kleebitakse iga õppeaasta alguses kehtivusaega tähistav kleebis, mis kehtib järgmise õppeaasta 1. oktoobrini.

Kiibiga Eesti õpilaspiletit on võimalik kasutada ka sõidukaardina Tallinna ja Harjumaa ühistranspordis (Ühiskaardi asemel). Selleks tuleb lapsevanemal kaart sõidukaardiks registreerida www.pilet.ee  keskkonnas.

Õpilaspileti kaotamisel maksab asenduspilet maksab 2.40 eurot, mille tellib ja tasub lapsevanem lehelt www.minukool.ee.

2. rahvusvaheline ISIC õpilaspilet (puutevaba kiibiga)

Õpilane või lapsevanem saab ise valida, kas kasutada õpilaspiletina ISIC õpilaspiletit või Eesti õpilaspiletit. Mõlemad kaardid tõendavad Eestis õpilasstaatust, kuid ISIC õpilaspilet annab lisaks ka tuhandeid soodustusi www.isic.ee/et/isic-opilaspilet/

Kaart ei ole seotud ühegi pangaga ning seda saab taotleda lehelt www.minukool.ee. Rahvusvahelist kiibiga ISIC õpilaspiletit on võimalik kasutada ka sõidukaardina

Tallinna ja Harjumaa ühistranspordis (Ühiskaardi  asemel). Selleks tuleb kaart sõidukaardiks registreerida.
             3. rahvusvaheline ISIC õpilaspilet pangakaardina (puutevaba kiibiga)

Rahvusvaheline ISIC õpilaspilet pangakaardina ehk kaart, millel on lisaks ka pangakaardi funktsionaalsus ja mida saab taotleda SEB panga kaudu (vt www.seb.ee/isic). Alates käesoleva aasta sügisest on uusi SEB ISIC õpilaspileteid võimalik kasutada ka sõidukaardina Tallinna ja Harjumaa ühistranspordis (Ühiskaardi asemel). Selleks tuleb kaart sõidukaardiks registreerida.

Rahvusvaheline ISIC õpilaspilet tõendab õpilasstaatust lisaks Eestile ka mujal riikides ning võimaldab kasutada ISIC soodustusi Eestis 1000 ning välismaal 125 000 müügikohas.

Rahvusvahelise ISIC õpilaspileti taotlemisel saab õpilane või lapsevanem ise valida, kas taotleda kaart üheks, kaheks või kolmeks õppeaastaks.
Hinnakiri kaardi taotlejale

NB! Kui tellite kaardi kodusele aadressile, lisandub ka saatmiskulu 1,1 eurot.

Kuidas õpilaspiletit tellida?
Rahvusvahelise ISIC õpilaspileti või Eesti õpilaspileti asenduspileti taotlemiseks palun avage www.minukool.ee avaleht ning sisenege süsteemi oma ID-kaardi või internetipanga kaudu. Pärast sisenemist palun toimige järgnevalt:

Pärast taotlusprotsessi läbimist jõuab kaart 10 tööpäeva jooksul taotluses märgitud aadressile. Kaarti on võimalik tellida nii kooli, kodusele aadressile kui ka Eesti Üliõpilaskondade Liidu kontorisse.

Kui Te soovite taotleda rahvusvahelist ISIC õpilaspiletit pangakaardina ehk kaarti koos pangakaardi funktsiooniga, siis palun pöörduge SEB panka. SEB panga ISIC õpilaspilet on tasuta. Lisainfot ISIC pangakaardi tellimiseks telefonil 665 5100.

Rohkem infot ja videojuhendi leiad siit.

Kaardile on vaja lisada ka passipildiformaadis digifoto.

Kui õpilase fotot pole Minu Kooli andmebaasis või on viimase foto üleslaadimisest möödas üle 30 kuu, tuleb üles laadida õpilase foto mõõtmetega vähemalt 307 x 372 pikslit. Fotol ei tohi olla teisi isikuid ega muid objekte. Foto peab olema värviline. Foto taust peab olema hele, tasapinnaline, ühetooniline ning kontrastne näo ja juuste värviga. Foto ei tohi olla vanem kui 3 aastat, peab olema JPG-formaadis.

Pildi võid saada ka kodanikuportaalist (sama pilt, mis on ID-kaardil).

Kui foto või kaardi taotleja andmed ei vasta tingimustele, lükatakse taotlus tagasi.

Kõiki kehtivaid kaarte võib kasutada üksteisest sõltumatult.