18.oktoobril toimus Kose Gümnaasiumi 8.-12. klasside õpilastele “Tuleviku päev”, mille raames külastasid kooli erinevad asutused, isikud ning organisatsioonid. Kõigi külaliste eesmärgiks oli motiveerida ja inspireerida noori enda tuleviku peale mõtlema.

Enda edulugusid jagasid Kose Gümnaasiumi vilistlastest: Tõnis Loorits, Kristel Talv ja Liisi Nõmmela, Liina Kersna ning Mehis Pihla. Organisatsioonidest ja (õppe)asutustest olid esindatud Changemakers Academy, MTÜ Mondo, Tallinna Teeninduskool, MTÜ YFU, SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, Tallinna Tööstushariduskeskus ja TalTech. Lisaks olid meile oma tööst rääkima tulnud Kati Kütisaar (Lennuamet), Merilin Mälk (laulja ja laulukirjutaja), Mirjam Mäesalu (treener ja suhtekorraldaja) ning Rando Mere (Delfi Live ja sündmuskorraldaja).

Päeva jooksul said õpilased külastada nii töötubasid, etteasteid kui ka loenguid, näiteks korraldas TalTech gümnaasiumis õppivatele noortele lausa näidistunni ülikoolist. Seega “Tuleviku päev” andis noortele võimaluse näha mitme kardina taha.

Lisaks külastas Keskkonnaamet 6. klasse ning 6. c klassi õpilased Kristofer Pajusild ja Robert Uustalu õpetasid 5.a ja 5.c klassi õpilastele tekstitöötlusprogrammis Word tabeli ja diagrammi koostamist.

Fotode autor: ÕE president ja 12. klassi õpilane Keili Siimumäe