Projektid

Kool on kaasatud järgnevates projektides:

1) ROHELISE KOOLI PROGRAMM

Kose Gümnaasium liitus Rohelise kooli programmiga. Meil on olemas kõik vajalikud tingimused olla loodussõbraliku õppe läbiviia. Meil on jõgi, park, metsad. Meil on koolis oma loodusainete labor ning väikene loodustuba koos madude, hamstrite, gekode ja prussakatega. Samuti on programmis üheks kohustuslikuks osaks keskkonnateemade sidumine õppekavaga. Programmi eestvedaja õppejuht Sigrid Kaju sõnul algab Kose Gümnaasiumil järgmisel aastal uue õppekava koostamine ja praegu on sobiv aeg programmiga tegelema hakata.

Täpsema info Rohelise kooli kohta leiate https://keskkonnaharidus.ee/et/vorgustik/roheline-kool

2) PROJEKT “KAASAV TERVISKLIK ELUVIIS KOOLIDES”

Projekti on kaasatud partnerid ning eriolümpia sportlased (noored vanuses 10-25 eluaastat). Selle eesmärk on edendada tervislikke eluviise ja suurendada tervisealaseid teadmisi eelkõige laste seas, keskendudes koolikeskkonnale, et nad saaksid tervisliku eluviisi harjumused kogu eluks.

Projekti raames töötatakse välja ettepanekud tervisealaste teadmiste ja tervislike eluviiside tõhusaks omandamiseks, sealhulgas toitumine, regulaarne tervist tugevdav kehaline aktiivsus ja vaimne tervis koolides; arendatakse, luuakse ja rakendatakse juhised ja kaasavad õppematerjalid kooliõpetajatele.

3) LIIKUMA KUTSUV KOOL

Avaldatud 19.04.2023. Viimati muudetud 19.04.2023.