1. koht matemaatikas!

Loomise kuupäev 06.03.2024

Harjumaa parim matemaatik on Kose Gümnaasiumi 12. klassi õpilane Eliisabet Filatov!

Eliisabet saavutas Harjumaa piirkondlikus matemaatikaolümpiaadil 1. koha! Õpilast juhendas matemaatikaõpetaja Inge Vestrik.

Palju õnne ja tänusõnad juhendajale!

Head 9. klasside lõpetajad, kui te vastate allolevale küsimusele õigesti ja saadate esimesena vastuse direktorile, siis pääsete õppima Kose Gümnaasiumisse!

Küsimus:

Kose Gümnaasiumi direktor Martin Medaril on 7 paari siniseid sokke, 7 paari punaseid sokke ja 7 paari rohelisi sokke. Martin tahab need kõik ära pesta oma 3 pesumasinaga. On teada, et iga pesumasin sööb pestes ära kõik rohelised sokid ja täpselt ühe soki igast punaste sokkide paarist; siniseid sokke ükski pesumasin ei söö. Leia, mitmel eri viisil on võimalik sokid pesumasinate vahel ära jagada nii, et kehtiksid kõik järgnevad tingimused: 1) iga paari mõlemad sokid lähevad samasse pesumasinasse; 2) igasse pesumasinasse läheb üks ja sama arv sokke; 3) iga pesumasin sööb ühe ja sama arvu sokke ära. Kaks jaotamise viisi loeme erinevaks siis, kui mõnes pesumasinas on mingit värvi sokipaaride arv muutunud.

Viimati muudetud 11.03.2024.