Ettevõtlusnädal

2. - 6. oktoobril toimuv ettevõtlusnädal

Esmaspäev

• Virtuaalne rahatarkusmäng Cashy
    Cashy on virtuaalne simulatsioonimäng elust ja rahast, kus võisteldakse kaaslastega, kes suudab 45 minuti jooksul kõige rohkem oma varasid kasvatada ja olla samal ajal õnnelik. Mängu abil saab õppida säästmist, eelarve pidamist, investeerimist jpm.

Kell 9.00 avaldatakse Kose Gümnaasiumi kodulehele ning kooli Facebooki lehel QR-kood, mis viib Sind mängu lingile.

Mängu on võimalik läbida terve päeva jooksul ning kolm parimat saavad auhinna.

Teisipäev

• Kärjäärinõustamise töötoad Kose Gümnaasiumi 9. klassidele

Loengud viib läbi Töötukassa karjäärispetsialisti Pille Rooks.

Loengud toimuvad Kose Gümnaasiumi aulas.

9.a klass kell 09–10:30

9.b klass kell 10:55-11:40, lõunapaus, 12-12.45

• Ott Raidla (NASDAQ) loeng “Investeerimine ja sellega alustamine”

Loeng on mõeldud gümnaasiumi õpilastele ning toimub kell 11.00 - 11.45 Kose kultuurikeskuse suures saalis.

• Ettevõtluslaat

Üritus on mõeldud kõikidele ettevõtlikele õpilastele. Laadal on kõigil osalejatel võimalik müüa oma tooteid.

Üritus toimub pikkade vahetundide ajal (kell 10.35-10.55 ning 11.40-12.00) Kose Gümnaasiumi algklasside majas mängualadel .

Kolmapäev

• Kärjäärinõustamise töötoad Kose Gümnaasiumi 9. klassidele
    Loengu viivad läbi Töötukassa karjäärispetsialistid Pille Rooks ja Triinu Artma.

Loengud toimuvad Kose Gümnaasiumi aulas.

9.c kell 09–10:30
9.e ja 9.v kell 10:55–12:25

• Õppekäigud kohalikesse ettevõtetesse

Õppekäikudel on võimalik tutvuda külastatavate kohalike ettevõtetega, saades täpsemalt teada, millega need tegelevad.

Põhikoolil on võimalus valida 2 grupi vahel, kus üks grupp külastab ettevõtteid: Busland OÜ, Veinipiiga OÜ ja Roomet & Melrosten OÜ ning teine: Roomet & Melrosten OÜ, Halver Mööbel OÜ ja Võtikmetsa OÜ.

Gümnaasiumi majanduskallakuga õpilased külastavad: Glassense AS, Busland OÜ, Veinipiiga OÜ, Halver Mööbel OÜ ja Võtikmetsa OÜ.

Kohtade arv on piiratud, seepärast igast koolist on võimalik registeerida 10 õpilasel! Palume end registreerida kooli huvijuhi juures hiljemalt 29.septembriks.

• E-viktoriin

Kose Gümnaasaiumi 7.-9. klassi õpilastel on võimalus võtta osa Junior Achievementsi (JA) poolt loodud e-viktoriinis terve õpperühmaga varasemalt kokkulepitud ainetundides. Viktoriin toimub Kose Gümnaasiumi arvutiklassides.

*

E-viktoriin majandusest on esimene etapp (TEADMISED) kolmeosalisest 7. – 9. klasside õpilaste mängust CREATLON, mille JA Eesti viib läbi koostöös EBS Gümnaasiumiga.

Teine etapp (MEESKONNATÖÖ) on ettevõtlik meeskonnategevus,kus kolme kuu jooksul tuleb 2 – 3-liikmelistel võistkondadel leida lahendused mitmele mahukale ülesandele.

Kolmas etapp (LOOVUS) kuulutatakse välja 2024. aasta alguses. Creatloni võistluse kirjelduse ja eelmise aasta ülesanded leiate http://ja.ee/sundmused/creatlon.html

Neljapäev

• Õpilasfirmade häketon “Ideest-müügini”

Ettevõtlusküla tegevjuht Evelin Rätsepa poolt läbiviidav õpilasfirmade häketon on mõeldud 7.-12. klassidele.

Koolitus sobib noortele, kes on mõelnud õpilasfirma tegemisele ja tahab teada, kas see sobiks talle. Koolituse lõpus leitakse äriidee, arendatakse äriideest teostatava ärimudeli, mõtestatakse lahti äriidee teostuseks vajalikud tegevused, sõnastatakse väärtuspakkumise ja müügikõne.

Häketon toimub Kose Gümnaasiumi aulas.

Üritus algab kell 10.00 ning kestab orienteeruvalt kella 16.00ni.

Maksimaalne osalejate arv on 100.
Palume end registreerida hiljemalt 29.septembriks.

Link registreerimiseks:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/16Zs-UefqWqVF98t_P1Xzkb_HqI0L8xl3_ciRyJS_ZKo/edit?usp=sharinglink opens on new page

Reede

• Ettevõtlike õpetajate päev - ettevõtlust õpetavad tegevused õpetajatele.

Viimati muudetud 12.01.2024.