Liikuma kutsuv aprill 2023.a Kose Gümnaasiumis

Loomise kuupäev 31.05.2023

Kose Gümnaasium kutsub oma koolipere liikuma kahel korral õppeaastas – kevadel ja sügisel. Osalevad nii õpilased, õpetajad kui ka lapsevanemad.

Alguse sai see 2017.a aprillis, kui alustasime tervisenõukogu eestvedamisel sammuralliga, mille eesmärgiks oli teadvustada kooliperele liikumise olulisust ning pakkuda põnevat väljakutset - 10 000 sammu päevas. Distantsõppe ajal, mil liikumine oli nii vaimse kui füüsilise tervise seisukohast väga oluline, kuid teatud piirangutega, muutsime tavapärase sammuralli formaati.

Valmis “Liikuma kutsuv aprill”, mis pakkus erinevaid liikumisvõimalusi nagu sammuralli, fotojaht (looduse pildistamine), terviserajad (fotod õpilaste liikumisradadelt), õuebingo (päevas üks õuetegevus, nt batuudil hüppamine, liblika otsimine, aiatööd vm).

Seekordne kevadine liikumiskuu toimus meie koolis juba 13. korda. Osa võttis 199 õpilast, 9 õpetajat ja 25 lapsevanemat. Algklasside õpilastele meeldis õuebingo. Põhikooli õpilased käisid ujumas ning gümnasistid lisaks ujumisele ka jõusaalis. Koolipere poolt kogutud sammudega saaks minna Koselt Berliini.

Arvudest tähtsam on see, et teadvustatakse liikumise olulisust isegi, kui kaasa ei lööda. Liikumine ergutab meeli, mõjub soodsalt meeleolule ja õpivõimele ning on hea kehale!

Suur tänu kõikidele, kes nende aastate jooksul on aidanud meil neid üritusi korraldada. Täname südamest meie sponsoreid.

Riina Vainu

Kose Gümnaasiumi tervisenõukogu juht