Tere, kool!

Loomise kuupäev 01.09.2021

#tarkusepäev #terekool

Tarkusepäev Kose Gümnaasiumis 1.septemberil 2021

Meenutus tänaselt kooliaasta alguse aktuselt.

Direktor Martin Medar:

"Austatud õpilased, lapsevanemad, kolleegid ja külalised.
Mul on hea meel Teid tervitada 1. septembri puhul aastal 2021, mil astub Kose Gümnaasiumisse esmakordselt õppima 61 esimese klassi õpilast.
Kokku alustab Kose Gümnaasiumis sel õppeaastal 680 õpilast.

Head esimese klassi õpilased –  Teile on see esimene koolipäev, mis jääb meelde kogu eluks, sest te saate kätte oma esimese aabitsa ja kohtute oma esimese õpetajaga ja klassikaaslastega. See on põnev ja toob teie ellu palju muutusi aga ka rõõmu ja sõpru. Tere tulemast kooliperre!

Tere tulemast meie kooli kõik uued õpilased! Meie kõik võtame teid vastu avasüli ja sooja ja südamliku tundega! Tänasest oleme üks pere!

Kool ei ole ainult hariduse andmise koht! Kool on keskkond, kus kõige tähtsam on inimeseks ja sõbraks olemine! Kõik muu sõltub sinust endast, kui suur on sinu lugemus, õpi- ja teadmiste- pagas, kuidas sa suhtled teiste inimestega - selle eest vastutab iga inimene ise.  Ajal, mil me ei saa loota sellele, et meist väljaspool asetsev püsib kindlalt ja muutub vaid paremuse suunas, tuleb meil tegeleda eelkõige iseendaga, oma teadmiste, oskuste, arusaamade kujundamisega. Me ei saa oodata enam valmis otsuseid, sest kindlad tõed pole enam nii kindlad ja üldised tõed enam nii üldised. Üha rohkem läheb meil maailmas toimuva mõistmiseks vaja mitte arvukate kommentaatorite ja isehakanud ekspertide arvamusi, vaid omaenda juurdlevat mõistust."

Viimati muudetud 01.09.2021.